Inflacja – zagrożenie

inflacja-pospay-405.jpg

W okresie kiedy odnotowuje się powszechny wzrost cen produktów można myśleć o nadchodzącej inflacji. Oznacza to że z roku na rok za tę samą sumę pieniędzy będzie można kupić coraz mniej, a to skutek będzie taki że powszechnie panujący pieniądz straci na wartości.

Ostatnie kilkanaście miesięcy było dużych ze względu na panującą pandemię co z kolei drastycznie wpłynęło na funkcjonowanie całej gospodarki. Dlatego i jesteśmy świadkami znaczącego wzrostu cen w każdej z kategorii produktów.

Ceny towarów oraz usług porównując aktualny miesiąc z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o niecałe 6% co nie wróży nic dobrego. Według ekspertów cenowa inflacja która kieruje się na poziomie ponad 5% przez następne lata będzie niszczyć wartość pieniądza mając tym samym za sobą niewiarygodnie złe skutki.


Zobacz związane z tym artykuły: https://wle.pisz.pl/ulga-na-drukarke


Biorąc pod uwagę aktualną sytuację Polski i zakładając że inflacja cenowa utrzymałaby się na dotychczasowym pułapie przez kolejne 12 lat wartość „złotówki” może stracić nawet połowę swojej wartości.

Dodaj komentarz