Oszczędzaj energię!

energi-img-479.jpg

Mówi się, że najtańsza energia to tak ta, której nie zużywamy. Jest toż szalenie istotne, zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę fakt, że energetyczne zapotrzebowanie na całym świecie wzrasta stale w zastraszającym tempie, za to zasób paliw kopalnych z każdą chwilą zmniejsza się.

Pocieszającym jest fakt, że ludzka kreatywność pozwala na nowatorskie rozwiązania i wynajdowanie kolejnych odnawialnych źródeł energii, natomiast niezaprzeczalnie najlepszym krokiem w relacji do uniknięcia globalnej katastrofy energetycznej będzie ograniczenie zużycia energii, wszakże, potrzebujemy jej praktycznie w każdej sferze życia. Nasza cywilizacja uzależniła się od energii i tak, energią napędzamy pojazdy, używamy jej do oświetlania, chłodzenia, gotowania – można by długo wymieniać, bo tak właściwie niewiele sfer swego przeżycia nie wymaga korzystania z energii.


: https://wle.pisz.pl/ecobrokers


Energooszczędne domy

Wykonywane w nowoczesnym budownictwie budowle nieco przyczyniają się do kwestii ograniczenia energii, którą stosuje się choćby na docieplanie. Nowe budynki, zanim zostaną wybudowane, stawia się przed szeregiem rygorystycznych wymagań w tematach taki jak izolacja czy zapotrzebowanie na energię pierwotną.
Dobrym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z wpływu na dom energooszczędny, a nawet pasywny. Koszty są co prawda odrobinę wyższe niż w przypadku typowych kolosów z żelbetonu, natomiast w dalszej perspektywie inwestycja tego rodzaju zwróci się, uwzględniając oszczędności na zużyciu energii elektrycznej i nie tylko.

Jak możesz oszczędzać energię w swoim domu?

Jeśli dopiero planujesz budowanie domu, pomyśl o inwestycji w wysokiej jakości piec, który można zasilać biomasami. Odnawialne źródła energii takie jak ekogroszek czy pellet nie są dużym obciążeniem dla kieszeni, są ekologiczne a co najważniejsze – odnawialne.
Pamiętaj, by nie gotować w czajniku elektrycznym więcej wody, niż rzeczywiście potrzebujesz, zmniejsz temperaturę w pomieszczeniach, jeśli nie potrzebujesz by była naprawdę wysoka. Nie pozostawiaj sprzętów elektrycznych w trybie czuwania – jeśli z nich nie korzystasz, odłączaj wtyczki – ziemia będzie Ciż z tego powodu wdzięczna!

Posted in eco

Dodaj komentarz